راه اندازی وب سایت کسب وکار

در‌حال حاضر یک شرکت تولیدی دارم و می خواهم یک وب‌سایت برای بهره‌گیری از قابلیت‌های فضای مجازی در جهت توسعه کارم راه‌اندازی کنم، اما نمی‌دانم دقیقا چه مراحلی را باید طی کنم و به چه نکاتی باید توجه داشته باشم، لطفا مرا راهنمایی کنید.

 

ارسال سوال 3 سال قبل
حسنعلی
در ابتدا باید مشخص کنید که در وضعیت ایده‌آل چه استفاده‌ای می‌خواهید از راه‌اندازی سایت خودتان داشته باشید. آیا قصد فروش محصولات خود از طریق اینترنت را دارید؟ آیا خدمات پس از فروش تنها موردنظر شماست؟ آیا سایت قرار است تنها نقش کاتالوگ اینترنتی را برای شما بازی کند؟ یا ارتباط با مشتریان برای شما اهمیت دارد؟
در یک وضعیت ایده‌آل و امکان‌پذیر همه موارد مذکور ممکن است عملی باشد و با مرحله‌بندی مناسب روی سایت شما اجرا شوند، اما در برخی از موارد ممکن است نوع خدمات و یا محصول به گونه‌ای باشد که اساسا امکان سفارش‌گیری اینترنتی برای آن امکان‌پذیر نباشد. بنابراین ابتدا باید دقیقا مشخص کنید که چه مواردی مدنظر شماست. در مرحله بعد باید یک شرکت باتجربه را که سابقه طراحی سایت‌های مشابه شرکت‌های شما را دارند انتخاب کنید و  خواسته‌هایتان را به دقت برای آنها تشریح کنید. قاعدتا تیم مشاور اگر حرفه‌ای باشد همه نکات مهم را به صورت خودکار رعایت خواهد کرد و نکات کلیدی را به شما گوشزد می‌کند، اما به صورت کلی موارد زیر را باید مدنظر قرار دهید:
1- در حال‌حاضر افراد برای یافتن هر چیزی به موتورهای جست‌وجو مراجعه می‌کنند، بنابراین اگر براساس کلمات کلیدی در پنج گزینه اول نتایج موتورهای جست‌وجو به ویژه گوگل نباشید، کارایی سایت بسیار محدود خواهد شد، بنابراین به تیم مشاور فشار بیاورید که برنامه خود را در این خصوص به شما ارائه دهند. 
2- در دنیای کنونی تعامل با مشتری بسیار مهم است. اگر وب‌سایتی امکان تعامل و ارتباط مناسب با کاربران خود را فراهم نکند، به احتمال زیاد مورد توجه قرار نخواهد گرفت، پس به این نکته توجه ویژه داشته باشید.
3- برای گرافیک سایت برنامه جداگانه داشته باشید. با گرافیست‌های مختلف مشورت و نمونه سایت‌های معتبر مشابه خودتان را به دقت بررسی کنید. 
4- حتما سایت را به گونه‌ای طراحی کنید که روی موبایل و تبلت به راحتی قابل دسترسی باشند.
نکات ریز دیگری نیز وجود دارد که با مطالعه کتاب‌ها و مقاله‌های مرتبط روی اینترنت می‌توانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 3 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی