واگذاری کسب و کار

 مدیر کسب وکاری هستم که با تمام مشکلاتی که برای شرکت پیش می آمد، همچنان مسیر خود را طی می کردم و احساسم بر این بود که نباید تسلیم مشکلات شوم. مشکلات کسب وکار به حدی رسید که برخی از مشاوران پیشنهاد واگذاری شرکت را دادند اما باز بر ماندن در سمتم اصرار داشتم. این اصرار به ضرر کسب وکار شد و سهام شرکت ارزش بالای خود را از دست داده است. به نظرتان آیا باید کسب وکار را واگذار کنم یا روند جدیدی را در پیش بگیرم؟ 

ارسال سوال 2 سال قبل
حامد یارمحمدی
یکی از استراتژی های مهم شرکت ها برنامه هایی برای خروجی کسب وکارها است. وقتی کسب وکار خروجی مورد انتظار را ندارد، مشخص است که استراتژی  اولیه دچار اشکال است و باید بررسی دقیقی در این باره شود. هدف تمامی کسب وکارها بقا و ماندگاری در بازار است. وقتی مدیریتی احساس می کند عملکردش منجر به این بقا نمی شود و قادر به هدایت درست کسب وکار نیست و خروج اش از کسب وکار آسیب کمتری به کسب وکار می زند، باید به آینده فکر کند و سمت خود را تحویل دهد. حتی اگر اصرار بر ماندگاری دارید، باید به فکر بازآفرینی استراتژی های اولیه کسب وکار باشد. 
برخی از مدیران بزرگ دنیا برای کسب وکارهای شان سقفی از سوددهی را در نظر می گیرند و وقتی شرکت شان به سود مورد نظر رسید، سمت خود را واگذار و از کسب وکار خارج می شوند. در نتیجه اصرار بر باقی ماندن در سمت نه تنها به نفع کسب وکار نیست، بلکه منجر به نابودی آن نیز خواهد شد. چون همیشه بنیانگذاران کسب وکارها نمی توانند مدیران خوبی نیز برای کسب وکارشان باشند و باید برای مدیریت از افراد کاربلدی استفاده کنند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی