سرمایه گذاری در کسب و کار

مهندس شیمی هستم و قصد دارم کسب و کاری را راه اندازی کنم. برای این منظور سرمایه ای حدود 150میلیون تومان در اختیار دارم و الزامی ندارم که این کسب و کار حتما در حوزه تخصصم باشد. با توجه به شرایط حاضر و میزان سرمایه چه پیشنهادی برای من دارید؟

ارسال سوال 2 سال قبل
احمد احسانی فر
برای آغاز هر کسب و کار یا ایجاد استارتاپ، لازم است مقدمات و برنامه ریزی لازم فراهم شود، در غیر  این صورت ممکن است با شکست مواجه شود. از این رو داشتن یک مدل کسب و کار درست از الزامات شروع کار است. 
در یک مدل کسب و کار، بعد از اینکه شما علایق، توانایی ها، توانمندی ها و ظرفیت خود را شناختید یا با استفاده از یک مشاور به آنها اشراف پیدا کردید، لازم است چند نکته را شناسایی کنید: اول اینکه ارزش پیشنهادی شما در این کسب و کار چیست؟ شما چه کالا یا خدماتی را می توانید به مخاطب ارائه کنید که الان خلاء آن در بازار موجود است؟ چه تمایزی نسبت به رقبا دارید؟ چرا باید یک مخاطب بالقوه، مشتری شما بشود؟ بعد از این مرحله شما باید جنس مشتریان را بشناسید و دقیقا بدانید کدام مشتری ها را می خواهید و کانال های ارتباطی با آنها چیست؟ از چه طریقی قرار است مشتریان را جذب کنید؟ برای راه اندازی این کسب و کار، چه منابع کلیدی و چه فعالیت های کلیدی الزامی است؟ برای ارائه این محصول و ترویج آن چه هزینه ها و اقداماتی لازم است؟ این منابع کلیدی را چقدر خودتان دارید و چقدر از شرکا یا دیگر افراد می توانید فراهم کنید؟ حال چه هزینه هایی دارید و چه جریان های درآمدی می توانید ایجاد کنید؟ 
این یک مدل کسب و کار اولیه است که باید روی آن فکر کنید و با ایجاد تفاوت و تمایز آن را ایجاد کنید. در حال حاضر و با چنین سرمایه ای در حوزه های فناوری اطلاعات،  آی تی و خدمات اینترنتی می توان کسب و کاری را شروع کرد. همچنین حوزه بسته بندی محصولات مختلف و عرضه آن در فروشگاه ها نیز می تواند ایده مناسبی باشد و همچنین ارائه هر خدمتی که خلاء آن وجود دارد. برای شروع کسب و کار شما نیاز به یک طرح توجیهی دارید.
 طرح توجیهی یک طرح کلی از مهم ترین مسائل مرتبط با یک ایده کسب و کار است و هدف آن شناسایی عوامل موثر در موفقیت شما در بازار کار است. با توجه به اینکه با یک سرمایه میلیونی قصد شروع کسب و کاری را دارید، توصیه من به شما این است که از تخصص و اطلاعات مشاوران  بهره بگیرید.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی