مدیریت تغییر

چند وقتی است که براساس شرایط داخلی شرکت و بررسی وضعیت بازار به این نتیجه رسیده‌ام که باید تغییراتی اساسی را در سازمان ایجاد کنم. با این حال کارمندان شرکت به‌شدت در مقابل این تصمیم من موضع‌گیری می‌کنند و حتی در برابر کوچک‌ترین تغییرات هم مقاومت دارند. برای از بین بردن این مقاومت باید چه کار کنم؟ 

 

ارسال سوال 2 سال قبل
سینا غلامی

به خاطر داشته باشید که تغییرات سازمانی برای کارمندان عموما به‌عنوان یک مسئله تهدیدآمیز شناخته می‌شود و اکثر افراد در کسب‌و‌کارهای مختلف و در نقاط مختلف دنیا در ابتدا در برابر آن مقاومت دارند.
اغلب کارمندان تمایل دارند تا جایی که می‌توانند وضعیت قبلی خود را حفظ کنند. با این حال زمانی که کارمندان حس می‌کنند قدرتی برای تاثیرگذاری در آینده سازمان ندارند، واکنش‌های شدیدتری نسبت به موضوع تغییر نشان می‌دهند. بنابراین شما باید به طریقی این حس را در آنها ایجاد کنید که نظرات‌شان برای‌تان مهم است و تصمیمات آنها می‌تواند در آینده سازمان تاثیرگذار باشد. پیشنهاد می‌کنیم به طور منظم با کارمندان‌تان در ارتباط باشید و جلسات مستمری را با آنها برگزار کنید. در این جلسات جزییات تغییرات را برای آنها توضیح بدهید و با آنها مشورت کنید. به کارمندان‌تان فرصت بدهید که بازخوردهایشان را مطرح کنند. همچنین شرایط را برای کار گروهی فراهم کنید و اجازه نقش‌آفرینی در موقعیت‌های جدی را به کارمندان تان بدهید. احساسات آنها را درک کنید و به آنها حس امنیت بدهید تا بدانند بعد از اعمال تغییرات، کارشان همچنان برای سازمان مهم خواهد بود. در زمان اجرای برنامه تغییر به زیردستان‌تان اعتماد کنید و به آنها اختیارات اجرایی بدهید. لازم نیست همه مراحل کار را خودتان انجام بدهید؛ همین که رهبری کنید، کافی است. تمام تلاش شما باید بر این باشد که در حین تغییر فضایی ایجاد کنید که اعضای سازمان با اعتماد به یکدیگر در جهت تحقق اهداف برنامه تغییر عمل کرده و از هم پشتیبانی کنند تا این مرحله را به سلامت پشت‌سر بگذارید.

همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:

 

 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی