برنامه ریزی برای صادرات محصول

صاحب یک شرکت تولیدکننده محصولات آرایشی و بهداشتی هستم و تصمیم دارم محصولاتم را به کشورهای منطقه صادر کنم. برای فراهم کردن مقدمات این مسئله باید چه کار کنم؟

ارسال سوال 2 سال قبل
احمد احسانی فر

ابتدا باید بازارهای منطقه را به دقت بررسی کنید. رقابت در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی در سطح بین‌المللی بسیار دشوار است. باید برندهای رقیب و قیمت‌ها و کیفیت آنها را در هر کشور مورد بررسی قرار دهید، همچنین باید مقررات گمرکی در زمینه واردات محصولات آرایشی و بهداشتی هر کشور را مطالعه کنید. علاوه بر این، مزایایی که دولت برای صادرات در نظر گرفته است می‌تواند روی قیمت صادراتی شما تأثیر بگذارد. در این مرحله شما با یک بررسی جامع درخواهید یافت که آیا امکان رقابت برای شما در بازارهای منطقه وجود دارد یا خیر. اگر پاسخ منفی بود که فعلا مسئله صادرات را فراموش کنید یا بررسی کنید که تحت چه شرایطی توان رقابت برای شما فراهم خواهد شد و برای دستیابی به آن برنامه‌ریزی کنید.
اگر توان رقابت وجود داشت، مرحله بعدی آن است که با خریداران آن کشورها ارتباط برقرار کنید. باید کالاهای خودتان را معرفی و یک برنامه بازاریابی مناسب تهیه کنید. شناسایی واردکنندگان کشورهای منطقه به شیوه‌های مختلف امکان‌پذیر است. از اتاق بازرگانی آن کشورها در ایران می‌توانید استفاده کنید. مراجعه به اینترنت و یافتن سایت‌های رسمی شرکت‌های واردکننده در آن کشورها نیز مفید است.
استــــفاده از ســــایت Alibab.com و معرفی خودتان و محصولاتتان در آن هم بسیار موثر خواهد بود.
این موارد همگی مقدمات کار هستند. بعد از آن راه طولانی در پیش است که بررسی آن در این نوشتار نمی‌گنجد.

همچنین شما می توانید نسخه شنیداری این پرسش و پاسخ را دریافت کنید:

 

 

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی