کارکنان نخستین سفیران برند

مدیریت کسب وکاری را در حوزه پوشاک برعهده دارم. چندی  است مشاوران بازاریابی عنوان می کنند که باید سفیری را برای کسب وکارمان در نظر بگیریم و از طریق آن با مخاطبان مان ارتباط برقرار کنیم. در این میان برخی مشاوران به فکر آموزش کارکنان به عنوان سفیران برند هستند. به نظرتان اجرای این راهکار بازاریابی به گسترش ارتباطات برند کمک خواهد کرد؟ 

ارسال سوال 2 سال قبل
امیر جوان
انتخاب سفیر از ارکان مهم طراحی هویت برند است اما شاید بهتر باشد که کسب وکارها برای تبدیل شدن کارکنان خود به عنوان سفیران برند سرمایه گذاری بیشتری کنند چون مخاطبان و مشتریان در نخستین برخورد با برند با کارکنان آن مواجه می شوند و در همان لحظه اول اگر ارتباط خوبی برقرار شود، جذب برند خواهند شد. کارکنان در مواجهه با مشتریان هویت برند خود را به نمایش می گذارند و می توانند پلی ارتباطی میان کسب وکار با دنیای بیرون باشند. نوع پوشش و ارتباط غیرکلامی برای کارکنانی که نقش سفیر را برای برند بازی می کنند، مهم است چون کارکنان بخشی از ارتباط خود را از این طریق انجام می دهند. بنابراین بهتر است که کسب وکارها به آموزش کارکنان خود به عنوان سفیران برند بپردازند و با این کار روش های برقراری درست ارتباطی را به آنها یاد دهند. در این حالت کارکنان همیشه المان هایی را به عنوان سفیر برند با خود حمل و حتی زمانی که در سازمان نباشند، نقش مهم خود را ایفا می کنند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل
مصاحبه نخستین برخورد افراد با محیط کسب وکار است. نخستین برخورد گاهی آنقدر برای افراد سرنوشت ساز می شود که نیروی دوچندان برای ادامه مسیر به آنها می دهد. بنابراین مدیران به عنوان مصاحبه کنندگان نباید به سوالات فرم پرسشنامه اکتفا کنند و باید به صورت رودررو با افراد متقاضی پست سازمانی گفت وگو صورت بگیرد و علاوه بر سوالات همیشگی درباره مسائل مختلف نیز با فرد متقاضی صحبت شود.
حضور یک روانشناس حین مصاحبه به استخدام افراد بهتر کمک زیادی خواهد کرد چون در این حالت فرد متقاضی از لحاظ روانی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. ارزیابی بُعد روانی افراد بسیار با اهمیت است، چون بارها پیش آمده افراد از لحاظ تخصص عملکرد بالایی داشته اند اما از لحاظ روحی قابل تحمل نبوده و برای سازمان مشکل ساز شده اند. در نتیجه مدیران بهتر است که تمام تمرکز خود را برای استخدام جمع کنند تا بهترین گزینه ها را برای سازمان شان داشته باشند.

گروه مشاورین روزنامه فرصت امروز

شماره تماس : 86073296-021

ارسال پاسخ 2 سال قبل

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی